środa, 5 czerwca 2019

Откупоривая, Butelka, Wina, Alkohol, Pić
Korkociągi to niezbędne narzędzia do otwierania wina. W ofercie prezentujemy najlepsze marki, wyspecjalizowane w produkcji akcesoriów winiarskich. Firma Cilio oferuje korkociągi do wina ze specjalnie opatentowanym mechanizmem. Z pewnością zachwycą wszystkich miłośników wina czerwonego i białego. Picie wina i szampana dzięki dostępnym akcesoriom stanie się przyjemniejsze i wygodniejsze. Oferowane przez nasz sklep otwieracze do wina są nie tylko estetyczne wizualnie ale również bardzo solidne. Zostały wykonane przy użyciu wysokiej jakości stali nierdzewnej co przekłada się na jego trwałość i wytrzymałość. Korkociąg dostępny w różnych zestawach posiada dodatkowe wyposażenie np. w formie nożyka, który usunie folię otaczającą górną część butelki. Spiralę narzędzia z ostrym zakończeniem z łatwością można wkręcić w korek. Bogata oferta umożliwia dobór odpowiedniego do swoich potrzeb narzędzia.

Alkohol, Butelka, Champagne, Korek


Korkociąg (staropol. trybuszon od franc. tire-bouchon lub grajcar, grajcarek) – przyrząd do wyjmowania korków z butelek. W najbardziej podstawowej swej konstrukcji jest to szpikulec skręcony śrubowo, na którego końcu znajduje się uchwyt do wkręcania korkociągu w korek i wyjmowania korka. Ostrze tego szpikulca wkłuwa się w znajdujący się w butelce korek, a następnie trzymając za uchwyt, wkręca się tak, aby zagłębił się w korku na prawie całą jego długość (nie dopuszczając jednak, aby przebił go na wylot, bowiem wówczas okruchy korka mogą wpaść do płynu w butelce). Tak wkręcony korkociąg następnie wyciąga się wraz z korkiem z butelki.

Bardziej złożone konstrukcje  oprócz skręconego szpikulca i uchwytu, zaopatrzone mogą być w dodatkowe zapadki i śruby albo w dodatkowe dźwignie, pozwalające na wygodniejsze wyciągnięcie korka po wkręceniu weń samego ostrza.

Współcześnie korkami zamykane są zazwyczaj wina i miody (większość pozostałych płynów zabezpiecza się przed wylaniem innego rodzaju zamknięciami), toteż codzienna przydatność tego narzędzia jest mniejsza niż dawniej.

Trybuszon – korkociąg do wina działający na zasadzie dźwigni, zwany też „przyjacielem kelnera”. Cechuje się zwartą, poręczną budową i wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, pozwalających na wielokrotne bezproblemowe użycie. Rozróżniamy dwa rodzaje trybuszonów: jedno- i dwu-stopniowy. W drugim przypadku „łapka”, którą zahaczamy o krawędź szyjki posiada dodatkowe przełamanie, pozwalające bardziej pewnie wyciągnąć korek z butelki nie narażając go na złamanie. Innymi elementami trybuszona są: ostrze do usuwania koszulek z butelek, nacięcie na „łapce”, pozwalające otwierać butelki wina zamknięte kapslem oraz śrubę, często wykonaną z metalu wysokiej jakości i pokrytą warstwą teflonu, by ułatwić jej wkręcanie. Istnieje też wariacja wersji jedno-stopniowej, posiadająca zamiast ostrza tzw. ”foil-cutter”, pozwalający sprawnie obciąć koszulkę na szyjce butelki wina, jednak powyżej końca zgrubienia, przez co jest dedykowany barmanom, którzy często potrzebują szybko otworzyć butelkę i nie są krępowani możliwością poplamienia stołu.


Korki, Korkociąg, Śruba, Wina, Pić, Alkohol, Napój

„Wąsy” – korkociąg do wina przeznaczony do wyciągania starych lub uszkodzonych korków. Składa się z rączki i dwóch cienkich, metalowych, często karbowanych „wąsów”, które wsuwa się pomiędzy korek a wewnętrzną stronę szyjki butelki wina.


„Motylek” – korkociąg do wina przeznaczony do użycia przede wszystkim w warunkach domowych. Składa się z dwóch dźwigni przymocowanych do „dzwonu”, którego obręcz zakłada się na szyjkę butelki wina, i grubej śruby umieszczonej w jego wnętrzu, którą wkręca się w korek, podnosząc jednocześnie połączone z nią dźwignie. Korkociąg nieporęczny, a ponadto przeważnie przewiercający korek na wylot, jeżeli chcemy uniknąć jego złamania przy wyciąganiu.


Zwykły korkociąg do wina – w kształcie litery „T”, składający się z rączki i śruby. Z powodu trudności i dużej siły używanej do wyciągnięcia korka z butelki za jego pomocą, przeznaczony do użycia w domu. Wkręcamy śrubę w korek i trzymając butelkę wina (nierzadko np. między kolanami), staramy się wyciągnąć korek. Istnieje duże ryzyko przewiercenia korka, złamania go lub ochlapania winem siebie lub stołu.


„Winemaster” – duży korkociąg do wina mocowany zwykle na barze lub będący na jego wyposażeniu. Kombajn służący do szybkiego otwierania butelek wina, posiadający długą śrubę, dużą dźwignię umożliwiającą użycie stosunkowo małej siły przy wyciąganiu korka i chwytak, za pomocą którego wykręcamy korek ze śruby. Nie posiada ostrza ani „foil-cuttera”, które trzeba posiadać osobno na wyposażeniu baru.

więcej o winie na: http://viniculture.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Żywienie koni zimą nie należy do prostych kwestii. Wynika to z wielu niezależnych kwestii. Pierwszą z nich jest niższa temperatura panująca...